Wiosenne porządki i nieustający marsz naprzód

Witajcie użytkownicy SZARPa! Wiosna nadeszła, a za kilka dni będziemy jeść wielkanocne jajka, pomyśleliśmy ze to bardzo dobry moment żeby napisać co działo sie z SZARPem przez ostatnie klka tygodni:

  • wypuściliśmy nową wersję SZARPa dla Windows, jej głównym atutem w stosunku do wersji poprzedniej jest znaczące przyśpieszenie synchronizacji danych (ponad 2,5-krotne), poza tym ta wersja zawiera wszystkie nowe ficzery które znajdują się w linuxowej wersji systemu SZARP.
  • nasz kolega zakończył pracę nad nową aplikacją systemu – PyIPK. PyIPK jest to oparte na pluginach narzędzie do edycji konfiguracji systemu SZARP (plików params.xml). Jako pierwsza aplikacja w SZARPie posiada zarówno graficzny (oparty na Qt) jak i tekstowy interfejs użytkownika.
  • uporządkowaliśmy kod serwera komentarzy oraz najbardzej chyba złożonej częsci draw3 – kontrolera wykresów dodaliśmy nowy duży feature do draw3 – parametry i zestawy sieciowe (ale o tym już pisaliśmy).

Ta lista w żaden sposób nie wyczerpuje wszystkich zmian jakie zaszły w SZARPie od naszego ostaniego podsumowania, w tym czasie do repozytorium SZARPa zostało wprowadzonych ponad 700 zmian zawierających dużo drobnych poprawek i usprawnień których nie sposób tutaj wymienić.
Do następnego razu i udanego dyngusa!